Jordan Spieth, USA
 
Nováček roku 2013, Jordan Spieth, se stal velice rychle miláčka golfové veřejnosti a mnozí ho označují budoucnost světového golfu.

Narodil se v červenci 1993 v Dallasu. Spieth vyhrál US Junior Amateur v letech 2009 a 2011. Jediným dalším hráčem, který vyhrál titul více než jednou, byl Tiger Woods.

Po absolvování střední školy Spieth navštěvoval vysokou školu University of Texas, kde ve svém prvním roce pomohl univerzitnímu týmu vyhrát NCAA šampionát. Během jeho druhého ročníku se 19-letý Spieth rozhodl odejít z univerzity a stát se profesionálním golfisotou.

V červenci 2013, Spieth vyhrál svůj první titul na PGA Tour vítězstvím na John Deere Classic, kde porazil Zach Johnson a David Hearn v play-off. Tím získal jistotu působení na PGA Tour na další roky a také si zajistil účast Major tujnajích.

Tvrdá práce a odhodlání pomohlo Jordanovi se stát významným hráčem na Masters 2014, kde vstupoval do posledního dne jako vedoucí hráč. Nakonec svůj boj s Bubba Watsonem prohrál. Vše si, ale vynahradil o rok později, když triumfoval s náskokem 4 ran před Mickelsonem a Rosem.

Výhry:

2013 - John Deere Classic

2015 - MASTERS

Jordan Spieth

Jordan Spieth

Aktivní filtry